Wulkanizacja - naprawa, wymiana opon

Wulkanizacja

Nasz zakład zajmuje się profesjonalnym świadczeniem usług wulkanizacyjnych. Wykonujemy głównie wulkanizację czyli naprawę oraz coroczną wymianę opon. Swoją ofertę kierujemy do kierowców z Sycowa, Perzowa, Kępna i okolic, a także przyjezdnych którzy np. złapali tzw gumę.

Nasz wykwalifikowany personel służy radą i pomocą w wielu nietypowych sytuacjach. Pracujemy na maszynie najwyższej jakości co daje najlepsze efekty idąc w parze z Państwa zadowoleniem.

Oferta

  • wymiana opon 
  • przechowalnia opon zimowych lub letnich 
  • pomoc na drodze (dojazd do klienta) 
  • komputerowe wyważanie 
  • obsługa bus i 4x4 
  • serwis i wulkanizacja ogumienia 
  • przegląd stanu technicznego ogumienia 
  • w nagłych przypadkach pomoc także w późnych godzinach wieczornych

Dlaczego trzeba wymienić opony?

Każdy z nas który choć raz miał okazję jeździć na oponach letnich w zimię, przekonał się, że opony letnie mają praktycznie zerową przyczepność na śniegu czy oblodzonej jezdni. Pomimo, że ciągle zdarzają się kierowcy, którzy starają się jak najdłużej jeździć na oponach letnich. Listopad a nawet i grudzień to za wcześnie według nich na wymianę opon - w końcu ostatnio i nawet w grudniu śnieg nie pada. My jednak zachęcamy was do wymiany opon już w momencie kiedy temperatura spadnie poniżej 7 stopni.

Reguła 7 stopnii – prawda czy mit?

Reguła 7 stopnii określa temperaturę graniczną przy której należy wymienić opony. Jeśli temperatura spada poniżej 7 stopnii a tym bardziej dochodzi do 0 stopnii należy niezwłocznie wymienić opony na zimowe. Dlaczego? Odpowiedz na to pytanie kryje się w budowie opony. Opony letnie zbudowane są z innej mieszanki gumowej niż opony zimowe. Mieszanka gumowa z której zbudowane są opony letniej nie wytrzymuje próby mrozu- szybciej twardnieje i z czasem zaczyna pękać, dodatkowo szybciej się zciera. Oczywiście należy pamiętać, że warto użytkować opony zimowe, ponieważ posiadają wiele innych rozwiązań technologicznych, które zwiększają bezpieczeństwo zimą - odpowiednią rzeźbę i głębokość bieżnika, większą liczbę nacięć lamelkowych itp.

Należy także pamiętać, że zasada 7° to idea, a nie sztywna granica. Jeśli średnio w czasie doby panują temperatury około 7° oznacza to, że w ciągu dnia może być cieplej, ale rano mogą występować przymrozki, nawierzchnia może być śliska itp. W takim przypadku opony zimowe należy zamontować kiedy tylko zacznie robić się chłodno. Zazwyczaj jest to połowa lub koniec października.